Planowanie wakacji na własną rękę jest dość proste. Wiąże się to z zakupem biletów, tworzeniem listy atrakcji i ciekawych miejsc, które chce się odwiedzić, oraz ze znalezieniem odpowiedniego noclegu. Ostatni punkt jest najważniejszy, jeśli chcesz mieć pozytywne i przyjemne doświadczenia.

Warianty noclegu wakacyjnego:

  • Hostele lub pokoje jednoosobowe. Ten typ zakwaterowania to hostel, co tłumaczy się jako akademik. Są to prywatne lub oddzielne pokoje dla 5-10 osób, ze wspólną kuchnią, łazienką i toaletą. To dobry wybór dla osób, które zamierzają spędzić cały czas w mieście i wracać do domu tylko na noc. Ten rodzaj wakacyjnego noclegu ma jednak istotną zaletę – niskie koszty. Wady to minimalne udogodnienia, wspólna kuchnia, łazienka i toaleta, głośni sąsiedzi i brak prywatności.
  • Hotele i zajazdy. Ten typ noclegu to oddzielne pokoje o różnej wielkości i poziomie komfortu. Serwis, udogodnienia i ceny zależą w ogóle od oceny gwiazdkowej obiektu. Plusy to obsługa personelu, regularne sprzątanie pokoi, restauracja lub kawiarnia na miejscu oraz miejsca dla sportu, rekreakcji i wypoczynku. Wady – brak kuchni, dużo nieznanych osób i brak poczucia prywatności.
  • Noclegi typu “wszystko w jednym” – apartamenty. Ten typ mieszkań jest uważany za najlepszy, ponieważ łączy w sobie wszystkie zalety dobrego hotelu i wygodnego noclegu. Jest to osobne mieszkanie w domu, w skład którego wchodzi zazwyczaj sypialnia, własna kuchnia i łazienka.

Co wybrać: apartament czy hotel?

Aby podjąć najlepszą decyzję o tym, jaki nocleg wybrać podczas podróży, warto najpierw przemyśleć wady i zalety.

Każdy hotel to przede wszystkim pewne zasady, rutyna i kontrola ze strony administracji. Przy czym kontrolowane w pewnym stopniu i zachowanie gości (na przykład, zakazanie hałasu w nocy, palenie, zameldowanie ze zwierzętami domowymi i tak dalej), a poziom codziennego komfortu mieszkania (codzienne sprzątanie, zbyt dużo hałaśliwych sąsiadów i tak dalej). Czyli wszystko co w pewnym stopniu ogranicza gościa, ale gwarantuje obowiązkową usługę. To właśnie tu leżą główne wady i zalety hoteli.

Istotną różnicą między hotelami a apartamentami nie jest nawet sama konfiguracja miejsca, ale tylko status mieszkańca. Jeśli w hotelu jesteś gościem, szanowanym, ale podlegającym regułom, to w apartamencie stajesz się kimś w postaci tymczasowego pana.

W mieszkaniu masz więcej możliwości, większą swobodę działania, ale i większą odpowiedzialność. Ten rodzaj zakwaterowania jest idealny dla par, rodzin, dużych firm, a zwłaszcza dla tych, którzy wolą nie ograniczać się na wakacjach i harmonogramie. Nie ma kontroli nad tym, o której godzinie przychodzisz i wychodzisz, ilu gości przyprowadzasz.

Zalety apartamentu

Większość mieszkań znajduje się w dobrych, prestiżowych dzielnicach z dobrze rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną, społeczną i rekreacyjną. Ta cecha jest ważnym argumentem przemawiającym za wyborem mieszkań na pobyt czasowy lub stały. Do innych zalet należą:

  • Wykończeniakażdy z apartamentów posiada nowoczesny wystrój wnętrza z użyciem materiałów Premium. Własne łazienki, strefy kuchenne, zainstalowane urządzenia, neutralna kolorystyka, meble, oświetlenie i detale wnętrza – wszystko to tworzy europejską strefę komfortu.
  • Komfort zamieszkanie w apartamencie pozwala poczuć się jak lokalny mieszkaniec i tymczasowy gospodarz. Jest to okazja do prowadzenia znajomego stylu życia ze wszystkimi wygodami domu, bez obawy o przeszkadzanie innym turystom.
  • Internet — w całym apartamencie dostępny jest bezpłatny, szybki, bezprzewodowy dostęp do Internetu.
  • Prywatnośćadministracja i personel gwarantują prywatność pokoi i własności, a także ogólne zachowanie informacji osobistej.
  • Cena — apartament nie będzie kosztował więcej niż średniej wielkości pokój hotelowy. Ceny są bardzo atrakcyjne, a za pokój pobierana jest stała kwota w zależności od sezonu i liczby gości.

Więc gość czy gospodarz? Wybór należy do Ciebie.

Podsumowując, w wielu ciekawych miejscach do odwiedzenia nie ma hotelu w zwykłym tego słowa znaczeniu, więc to właśnie apartamenty pozostają wygodną opcją noclegową. Będą odpowiadały każdemu, kto docenia komfort, przestrzeń własną i innych, i chce poczuć swobodę, przytulność i wygodę domu. Ale i tak wybór należy do Ciebie.

2 Post
Napisane przez:

BP Apartments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *